Dřevěné fasády

chadim fasady004.jpgRealizujeme dřevěné fasády

Dřevěné fasády jsou velmi moderním a oblíbeným řešením obkladu objektů.  Nabízíme kompletní realizaci včetně dodání materiálů a potřebných komponentů.

  • western red cedr
  • dark red meranti
  • sibiřský modřín
  • evropský modřín
  • thermo borovice
  • bamboogard

Ukázky realizací

Materiály pro fasády:

Obklad fasády ze dřeva ať už je z fasádní palubky nebo z fasádního profilu rhombus, je výjimečný vzhledem, ale i funkčností. Dřevěná fasáda izoluje, chrání objekt proti prudkému slunci a pomáhá, aby byl únik tepla co nejmenší.

Nabízíme fasády z těchto dřevin.

Western red cedar:

 Jedná se o bělové dřevo ze západu Severní Ameriky. Toto dřevo obsahuje pryskyřici, která ho chrání a propůjčuje mu charakteristickou vůni. Hustota dřeva je přibližně 340 - 460kg/m3. Západní červený cedr je přirozeně odolný vůči hnilobě a poškození hmyzem, takže není potřeba žádné chemické ošetření. Dřevo padlých západních červených cedrů zůstává zdravé po více než 100 let díky své odolnosti vůči rozkladu a poškození hmyzem. I po 100 letech lze dřevo zachraňovat a řezat na střechy. Používá se pro střešní šindele, venkovní obklady a palubky.

Sibiřský modřín:

 Je bělové dřevo nažloutle bílé až načervenale bílé, jádrové dřevo je načervenale hnědé až tmavě červeno hnědé - tmavne. Hustota dřeva je přibližně 650kg/m3. Jedna se o jednu z nejpoužívanějších dřevin.Nabízíme fasády profilu RAUTE ,KLASIK a HOBLOVANÉ PRKNO.

Evropský modřín:

Fasáda  z evropského modřínu je zbarvením světle hnědé až načervenalé dřevo. Má menší hustotu letokruhů.  

Thermo borovice:

 Je tepelně zpracované dřevo s vnitřní strukturou dřeva dosaženou tepelnou a vlhkostní úpravou. Tepelná úprava zlepšuje trvanlivost a odolnost  při montáži venkovních obkladů.